کلیه کشتارگاه های دام و طیور استان در ایام تعطیلات نوروزی فعال است .

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 

کلیه کشتارگاه های دام و طیور استان در ایام تعطیلات نوروزی فعال بوده و تمامی محصولات این مراکز با نظارت کارشناسان دامپزشکی استان وارد چرخه مصرف خواهد شد.

 
 

از آغاز اجرای طرح نوروزی دامپزشکی در خراسان رضوی و نظارت این مجموعه بر کشتارگاه های دام، بیش از 3000 تن گوشت مرغ از ذبح بیش از یک میلیون و 530 هزار قطعه طیور استحصال شد. مدیر کل دامپزشکی استان خراسان رضوی با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به استقبال زائران و مجاوران حریم مقدس رضوی از مصرف گوشت مرغ طی ایام نوروز و حساسیت این فراورده خام دامی و با توجه به نظارت های انجام شده در تمامی کشتارگاه های طیور استان طی مدت یاد شده 6500 قطعه از لاشه های طیور کشتارشده به وزن 9 تن به دلیل غیربهداشتی بودن از چرخه مصرف حذف شده است.

 دکتر احمد شریعتی اظهار داشت: با توجه به تمهیدات اتخاذ شده و در جهت ارائه خدمات بهداشتی مناسب و تامین امنیت غذایی زائران و مجاوران آستان ملائک پاسبان رضوی، کلیه کشتارگاه های دام و طیور استان در ایام تعطیلات نوروزی فعال بوده و تمامی محصولات این مراکز با نظارت کارشناسان دامپزشکی استان وارد چرخه مصرف خواهد شد.

 وی، با توجه به خطر انتقال بيماري‌هاي مختلف در اثر عرضه غير بهداشتي فرآورده‌هاي خام دامي توسط دستفروشان، اظهار داشت: با كليه افرادي كه به صورت دست فروش و بدون هویت در حاشيه جاده‌ها، سطح شهر مشهد و بويژه اطراف حرم مطهر اقدام به عرضه غير مجاز مواد پروتئيني از قبيل گوشت سفيد و قرمز، ماهی، كله پاچه، جگر و ... نمايند بطور جدي برخورد شده و پس از تشكيل پرونده براي متهمان، مراتب جهت رسيدگي به دستگاه قضايي تسليم و پی گیری خواهد شد.

     شریعتی ضمن تاكيد بر اهميت گزارش‌هاي مردمي در كشف و ضبط موارد غير مجاز و نيز ارتقاي سطح بهداشت عمومي، اعلام داشت: در طی مدت زمان اجرای طرح نوروزی دامپزشکی استان و تا کنون، به بیش از 130 مورد شکایت مردمی نیز رسیدگی شده است.

 وی از كليه شهروندان درخواست نمود، در صورت مشاهده موارد يادشده و يا ساير تخلفات در عرضه فرآورده‌هاي خام دامي، مراتب را در مشهد،با شماره تلفن‌هاي 37250025 و 37250035(شبكه دامپزشكي مشهد)، 1512(مرکز پیام اداره كل) و در شهرستان‌ها با شبكه دامپزشكي شهرستان در ميان گذاشته و در این راه از سامانه پیام کوتاه روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان به شماره 300001512 نیز بهره مند شوند.